?> Aktuální informace | www.lhotecka-cyklostezka.cz
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka
ANKETA
Lhoteckou cyklostezku, řešící především bezpečnost cyklistů na silnici mezi Sadskou a Poděbrady, považuji za:
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat 32% (6909)
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu 22% (4809)
Zbytečnost a plýtvání prostředky
Zbytečnost a plýtvání prostředky 25% (5428)
Nevím
Nevím 23% (4933)
Lhotecká cyklostezka

Aktuality

7. říjen 2010
Lhotecká cyklostezka mezi Kostelkou a Sadskou konečně získala územní rozhodnutí

V říjnu 2008 byla podána oficiální žádost na Stavební úřad v Sadské o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby Lhotecké cyklostezky. Komplikace způsobil zejména způsob řešení křížení železniční trati. Po mnohých jednáních s drážními institucemi a zpracování dodatečné variantní studie přejezdu, byla postupně zavrhnuta varianta podúrovňového trasování podjezdem trati, ale také i varianta železničního přejezdu s bezpečnou světelnou signalizací. Problémy spočívaly především ve značné finanční i technické náročnosti obou řešení.

Nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta lávky. Pro územní rozhodnutí tak bylo nutné zajistit nová vyjádření všech dotčených subjektů. Přepracovat bylo třeba i projektovou dokumentaci cyklostezky. Nejsložitější ovšem bylo získání souhlasných vyjádření několika soukromých vlastníků pozemků pod nájezdovými rampami lávky. Vše se nakonec podařilo a obrovský dík si zde zaslouží vedení města Sadské.

V nejbližší době bude následovat okamžité zpracování dokumentace pro stavební povolení a vyřešení ještě více než desítky smluvních vztahů s vlastníky pozemků. Nic už by ale nemělo narušit fakt, že II. etapa Lhotecké cyklostezky má po letech snažení svou vlastní trasu.

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu