" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

7. říjen 2010
Lhotecká cyklostezka mezi Kostelkou a Sadskou konečně získala územní rozhodnutí

V říjnu 2008 byla podána oficiální žádost na Stavební úřad v Sadské o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby Lhotecké cyklostezky. Komplikace způsobil zejména způsob řešení křížení železniční trati. Po mnohých jednáních s drážními institucemi a zpracování dodatečné variantní studie přejezdu, byla postupně zavrhnuta varianta podúrovňového trasování podjezdem trati, ale také i varianta železničního přejezdu s bezpečnou světelnou signalizací. Problémy spočívaly především ve značné finanční i technické náročnosti obou řešení.

Nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta lávky. Pro územní rozhodnutí tak bylo nutné zajistit nová vyjádření všech dotčených subjektů. Přepracovat bylo třeba i projektovou dokumentaci cyklostezky. Nejsložitější ovšem bylo získání souhlasných vyjádření několika soukromých vlastníků pozemků pod nájezdovými rampami lávky. Vše se nakonec podařilo a obrovský dík si zde zaslouží vedení města Sadské.

V nejbližší době bude následovat okamžité zpracování dokumentace pro stavební povolení a vyřešení ještě více než desítky smluvních vztahů s vlastníky pozemků. Nic už by ale nemělo narušit fakt, že II. etapa Lhotecké cyklostezky má po letech snažení svou vlastní trasu.

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu