?> Aktuální informace | www.lhotecka-cyklostezka.cz
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka
ANKETA
Lhoteckou cyklostezku, řešící především bezpečnost cyklistů na silnici mezi Sadskou a Poděbrady, považuji za:
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat 32% (6908)
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu 22% (4808)
Zbytečnost a plýtvání prostředky
Zbytečnost a plýtvání prostředky 25% (5427)
Nevím
Nevím 23% (4932)
Lhotecká cyklostezka

Aktuality

3. únor 2010
I. etapa mezi Kostelní Lhotou a Pískovou Lhotou získává stavební povolení.

Tento týden vydal stavební úřad v Poděbradech Rozhodnutí o stavebním povolení na realizaci stavby cyklostezky mezi Kostelkou a Pískovkou. V souladu se správním řádem je ještě nutné, aby toto rozhodnutí nabylo právní moci, což bude někdy v průběhu měsíce března, pakliže nedojde k odvolání nějakého z dotčených subjektů.

Pravomocné stavební povolení ale již platí na osvětlení cyklostezky, které bylo vydáno v loňském roce, ještě před samotnou komunikací. Řízení bylo rozděleno na 2 části podle katastrů - tedy zvlášť pro Kostelní Lhotu a zvlášť pro Pískovou Lhotu. Pískolhotecká část je tedy již zajištěna, čekáme ještě na povolení pro katastr Kostelní Lhoty, který vyřizuje stavební úřad v Sadské. K žádnému problému by snad dojít nemělo, neboť souhlasná stanoviska vlastníků a dotčených orgánů byla kladná.

Na rozdíl od II. etapy mezi Kostelkou a Sadskou zde tedy již můžeme pomalu připravovat projektovou žádost na získání dotace z evropských fondů - ROP. Výzva bude vyhlášena v polovině dubna a pravidla pro získání grantu již koncem měsíce února. Úspěch projektu bude záviset na kvalitě zpracované žádosti. Proto již začínáme s úřadem ROP konzultovat celý projektový záměr, aby naše žádost splňovala všechna hodnotící kritéria.

I. etapa mezi Kostelní Lhotou a Pískovou Lhotou získává stavební povolení.

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu